• 13.02.2017
 • Rakstīja admin
 • 0 Komentāri

10 augi, kas spēj izdzīvot sliktos gaismas apstākļos!

Mūsu zaļie pirkstiņi ir izveidojuši TOP 10 ar augiem, kuri spēs izdzīvot tumšākās mājas vietās un pat priecāsies par to, ka ir mazliet piemirsti.

 1. Mājas svētība (Aspidistra)


Saukts pat par čuguna augu savas izturības dēļ. Pacieš arī piesārņotu gaisu, lielu nevērību no īpašnieka puses, un arī sausu gaisu. To noteikti sargāt no tiešiem saules stariem, citādāk lapas apdegs. Taču divos gadījumos augs var aiziet bojā: tam nepatīk patstāvīgs augsnes piesātinājums ar ūdeni un bieža pārstādīšana.

 1. Līdakaste (Sansevieria)


Ja citi augi Jums iet bojā, audzējiet līdakas asti. Tos uzskata gandrīz par neiznīcināmiem. Tie augs spilgtā saulē, noēnotā vietā, pacieš sausu gaisu, bezūdens periodu un pat caurvēju. Taču arī šis augs var aiziet bojā biežas pārstādīšanas un ļoti zemas temperatūras dēļ. Tie nav nekādi nostāsti, ja pareizi to kopsi parādīsies sīki smaržīgi ziedi.

 1. Aglonēma (Aglaonema)


Tās lielā vērtība ir spēja augt sliktos gaismas apstākļos, taču jāņem vērā, ka tas attiecas tikai uz zaļlapainajām aglonēmām. Daži Eiropas speciālisti uzskata, ka lēni augošā auga ēncietība ir vienīgā tā vērtīgā īpašība, jo pieskaitāms pie grūti audzējama auga.

 1. Spatifīla (Spathiphyllum)


Pēc savas būtības ļoti elegants un smalks augs. Pat vāja apgaismojumā spēj priecēt ar skaistiem baltiem ziediem uz gariem kātiem. Tai ir spēcīga un bieza zaļa lapotne, kura lieliski izskatās pat tad, kad augs nezied. Augs prasīs regulāru liešanu un lapu mitrināšanu, citādāk augs novītīs, ja tiem ļauj pilnībā izžūt.

 1. Hlorofīts (Chlorophytum comosum)


Tas ir viens no populārākajiem telpaugiem. Popularitātes pamatā ir lieliskā spēja pielāgoties dažādiem apstākļiem - tie var augt karstās vai vēsās, ēnainās vai saulainās, sausās vai mitrās telpās.

 1. Dracēna Marginata (Dracaena marginata)


Šī Dracēna ieguvusi lielu popularitāti Latvijā un to var atrast ikvienā birojā. Augs ļoti viegli kopjams. Augsni visu laiku uztur mitru (ik pa laikam rasina lapas), aug ēnainās vietās un iztur arī zemas temperatūras.

 1. Zāmija (Zamioculcas zamifolia)


Meklējot augu, kurš pacieš tumšu un noēnotu vietu sarakstā nevar aizmirs Zāmiju. Tai ir sulīgas, spīdīgas, tumši zaļas lapas, kas nereti liek domāt, ka šis augs ir mākslīgs. Tas pacieš un aug visskarbākajos apstākļos. Pacieš lielus sausuma periodus un jālaista tikai tad, kad augsne ir pilnībā izžuvusi. Pārlaistot augsni auga saknes sāks pūt un augs aizies bojā.

 1. Filodendrs (Philodendron)


Filodendrus telpās sāka audzēt jau karalienes Viktorijas laikā. To veselīgai augšanai nepieciešami tādi apstākļi, kādi ir to dabiskie apstākļi Amerikas tropu mežos – netieša saules gaisma, noēnojums un siltā laikā mitra vide, kas nozīmē – nepieciešama lapu mitrināšana.

 1. Tetrastigma (Tetrastigma)


Tetrastigma ir ļoti ātri augošs telpaugs, gada laikā pie ideālas kopšanas tās pieaugums var būt līdz pat 2.4 m. Tai ir spīdīgas un zāģzobainas lapas. Ar to var nosegt kailu sienu, vai arī veidot tai cilindra veida balstu par kuru kāpelēt. Tai patīk vēsa, noēnota vieta, sargāt no tiešiem saules stariem.

 1. Peperomija (Peperomia)


Lēni augošās un kompaktās peperomijas lieliski iederēsies mazos birojos. To lapas var būt sulīgas, krokotas, rievotas, gludas un matainas, zaļas un raibas, svītrainas. Peperomijas ir viegli kopjamas parastos telpas apstākļos. Noteikti sargāt no tiešiem saules stariem, tā ļoti labi aug fluorescējošā gaismā.

Atgādinām! Pirms sāc rūpēties par kādu augu neaizmirsti iepazīties ar kopšanas pamācību.

Lai apzaļumotu biroju un iegādātos kādu no augiem, raksti, zvani mums