• 28.04.2015
  • Автор aija.cirule
  • 0 Comments

Stāsti no Holandes

Jaunu horizontu izzināšanai devāmies uz Holandi un vēlējāmies Jūs aizvest nelielā sajūtu ceļojumā :)

Pirmā diena

Rīga šorīt ļoti miglaina. Lidosta tiek uz pāris stundām evakuēta, tādēļ Amsterdamai nācās nedaudz pagaidīt. Nolaižoties Amsterdamā, krāsainie Tulpju lauki jau redzami pa gabalu, lielisks skats, pat nav saprotams, kur pasaulei vajag tik daudz tulpju sīpolu. Holande- vieta kur reizē zied 7 miljoni tulpju sīpoli.

Holandē 27. aprīlī tiek atzīmēta Kingsday, par ko jau iepriekš tika brīdināts, un patiešām, nekādi joki- satiksme slēgta, izņemot kanālu satiksmi, kur pulcējas daudz laiviņu, ielas pārpildītas ar oranžā sapucētiem cilvēkiem- alus, mūzika, dejas un zāles smarža visā centrā. Jautrība sit augstu vilni, jau kārtīgā dzimšanas dienas ballītē pienākas. Labi, ka starp lielo burzmu atrodas arī skaistas un klusas vietiņas, kas asociējas ar īsto puķu karaļvalsti.

 

Otrā diena

Iespaidu tik daudz- grūti koncentrēties uz kaut ko vienu, tādēļ šis būs nedaudz sajūtu stāsts bez lielas konkrētības. Stāsts par ciemošanos pie Telpaugi.lv lielākajiem augu un podu piegādātājiem. Pirmais un svarīgākais ir sajūta, ka tiec uzņemts mīļš ciemiņš un cilvēki, ar kuriem Tu esi komunicējis tikai ar telefona un e-pastu starpniecību šķiet pazīstami jau sen. Viņi paši to dēvē par "Puķu cilvēku īpašo sajūtu", jo tie, kas strādā ar augiem, viens otru saprotot no pusvārda. Šeit netiek vērtēts, cik naudas izteiksmē izdevīgs klients tu esi. Mēs visi mīlam to, ko darām un darām to, ko mīlam.

Plāni jau priekšā un apspriežam jaunos izaicinājumusIepazīstieties, šī ir Flora, viņas vārds jau pasaka visuīsts puķu cilvēks.​

Otrais, kas īpaši svarīgi priekš Telpaugi.lv un mūsu klientiem, tika gūta pārliecība par augu kvalitāti un to izcelsmi. Tā šeit ir perfekta. Gandrīz 10000m2 tiek audzēts gandrīz viss, ko vien variet un nevariet iedomāties. Lieliski stāsti par superkokiem, kuri īpaši tiek izmeklēti visattālākajos pasaules mūžamežos, atceļojuši uz Holandi un šeit kļūst par lielisku produktu.

Neaptveramais puķu podu daudzums, kas raisa idejas un fantāziju turpmākiem projektiem, tā teikt, nost ar ierasto konservatīvismu! Esam gatavi piedāvāt jaunus apvāršņus telpaugu un podu dizainā

Platībība ir patiešām iespaidīga, bez velosipēda neiztikt!

Ja esi reiz nokļuvis aprīlī Amsterdamā, tad noteikti ir jābrauc uz Keukenhofas tulpju dārzu. Šī ir vieta, kur zied 7 miljoni tulpju, ap 800 dažādu šķirņu.  Pieskaitu sevi pie tiem, kura daudz ko ir redzējusi, daudz kur pabijusi, bet šī vieta mani beidzot pārsteidza. Tā ir ne tikai ļoti skaista, tā ir iedvesmojoša- šīs pasakainās krāsas, izdoma un meistarība, ar kādu ir veidota ikviena no dobēm. Tas liek aizdomāties, cik pavisam nedaudz vajag, lai mēs katrs pie savas mājas, iekšpagalmos, uz palodzēm un terasēm izveidotu ziedošu un harmonisku vidi. Mums nav jābūt dārzniekiem, lai to paveiktu. Uzrokam savas nostaigātas dobes, sameklējam vecus toverus un vannas, sastādām tur tulpju sīpolus un dzīve būs izdevusies.

 Visbeidzot- manas mīļās un lolotās zaļās sienas, kas spēj apgriezt jebkuru vietu ar kājām gaisā- tik lieliskas tās ir

Stāsti tiks papildināti katru dienu nedēļas garumā.