• 29.04.2015
  • Rakstīja aija.cirule
  • 0 Komentāri

9 augi, kas uzlabos tavu veselību sēžot birojā!

Telpaugi, tāds mazs nieciņš, kas birojā mums atgādina par dabas eksistenci, izrādās spēj prātam nepatveramas lietas.  Vai esi gatavs pārsteigumam, ko māte daba mums ir sagādājusi? 

Uzlabo gaisa kvalitāti
Pēc pēdējiem statistikas datiem gaisa piesārņojums iekštelpās var būt pat 10x lielāks kā piesmakušās pilsētas ielās un mēs iekštelpās vidēji pavadām 90% savas dienas- ak vai! Kā tas ir iespējams? Izrādās, ka sadzīvē sastopamās lietas- elektropreces, paklāji, sintētiski materiāli, lamināta, plastmasas mēbeles,krāsas  klusībā izdala kaitīgus toksīnus un gāzes- formaldehīdu, benzīnu, TCE, karbona monoksīdu, nitrogēna oksīdu u.c., kamēr gaisa sildītāji un kondicionieri gaisu padara sausu. Visi šie toksīni rada nopietnu kaitējumu mūsu veselībai, tie izraisa astmu, klepu, alerģijas, galvas sāpes, nervu sistēmas traucējumus un pat vēzi. 

Par laimi ir arī labās ziņas! NASA veica pētījumu par „Gaisa kvalitātes uzlabošanu”, kas teju vai satricināja pasauli, pierādot, ka augi ir spējīgi uzsūkt gaisā esošos toksīnus, gāzes un attīrīt gaisu no putekļiem un pat pelējuma. Uz katriem trim cilvēkiem nepieciešams viens augus.

Augi, kas attīra gaisu visefektīgāk:

 
Mazina stresu
Surrey Univeristātes studente no UK pierādīja šī fakta patiesīgumu. Pētījuma laikā 2 cilvēku grupas veica sarežģītus uzdevumus telpā, kas pildīta ar augiem, un telpā kurā augu nav vienlaikus mērot dalībnieku sirds ritumu, asinsspiedienu un sejas vaibstus. Iegūtie rezultāti apliecināja, ka telpā ar telpaugiem cilvēkiem normalizējas sirds ritms un paaugstināts asinsspiediens samazinās, kopumā liekot tiem justies mierīgāk. Šeit iespējams nostrādā zaļās krāsas faktors, kas ir atzīts par nomierinošu.

Paaugstina produktivitāti
Augi ne tikai palīdz mums saglabāt mieru stresa pilnās situācijās un uzlabo gaisu, ko elpojam, bet arī palīdz koncentrēties un palielina produktivitāti, ļaujot tev sasniegt vairāk. Balstoties uz „Journal of Environmental Horticulture” veikto pētījumu tika pierādīts, ka pie datora strādājošiem cilvēkiem produktivitāte palielinājās par 12% un koncentrēšanās spējas palielinājis par 10%.​

Padara telpas omulīgākās
Ieteicamais mitruma līmenis iekštelpās ir 30-60%, taču pārsvarā tas nav nedz tuvu ieteicamajam, it īpaši ziemas un vasaras mēnešos. Zems mitruma līmenis gaisā liek mums justies nogurušiem, izraisa elpošanas traucējumus, sausu ādu un kopēju diskomfortu, kas pazemina mūsu vēlmi strādāt. Šim nolūkam lieliski kalpo telpaugi, kas balansē gaisā esošo mitruma līmeni, taču vēl joprojām saglabājot to komforta robežās un izveidojot lielisku darba atmosfēru.
 
Šo visu zinot var tikai dziedāt „ All you need is plants”!

 

Apzaļumo ar Telpaugi.lv un pārvērt biznesa standartus par zaļiem un smaržīgiem! 

Raksti vai zvani mums